Muttimo “Muttimo Luxury Furniture Kuruluşudur.”

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınızda soru işaretleri kalmasın!

Mut Tiny House Tip onay belgesi bulunan, plakalı ve ruhsatlı yasal olarak ” Karavan ” olan bir araçtır ve Karayolları yönetmeliğine uygundur.

Mut Tiny House bir yapı değildir bir araçtır.Karayolları yönetmeliklerine tabiidir ve imar izni gerektirmeksizin arsaya konulabilir.

Yasal olarak park etmiş bir karavandır.

Mut Tiny House dingil ve aks sistemi, iç, dış ve çatı kaplamaları, doğramalar, elektrik, su tesisatları dingil kapasitesi aşımı olmadığı sürece 3 yıl firma garantimizdedir.

Mut Tiny House “Tip Onay Belgesi” bulunan Avrupa Normlarında üretim yapan ve bunu belgeleyebilen uluslararası yetkinliğe sahip bir karavan üreticisidir. Bu sayede üretilen her ürün firma yeterliliğimiz gereği plakalı ve ruhsatlı birer karavan olarak kara yollarına çıkma resmiyetine sahiptir.

  • Normal bir araç devrini yaptığınız gibi noterden alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Mut Tiny House bir motora sahip olmadığından dolayı MTV’ye tabii değildir. Ancak kara yollarında seyir halinde iken geçerli muayenesinin yapılmış olması gerekir. Karayollarına çıkmak istemediğiniz zamanlarda plakanızı trafikten çekerek (noterden) yıllık muayeneye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Mut Tiny House’u taşıyan lastikler C Tipi yük lastikleridir.

Elektrik ile ilgili sorun yaşamayacağınız yerlerde; klima, elektrikli ısıtıcılar kullanabilirsiniz. Elektrik sorunu yaşadığınız yerlerde veya elektrikli ısınmaya alternatif olarak, uygun izolasyon detaylarını yaptığımız için odun sobaları ve hermetik bacalı propan sobaları tercih edebilirsiniz.

*Kanalizasyon şebeksinin bulunduğu yerlerde direk olarak, bu şebekeye bağlantı yapılabilir.
*Uzun süreli konaklamalarda, hazır foseptik çukurları ile çözülebilir
*Hareket edeceğiniz durumlarda, karavan, tekne vb. araçlarda olduğu gibi pis su tankları konulabilir.

Temiz su; varsa bir şebeke bağlantısından direk olarak yapılabileceği Eğer yoksa farklı hacimlerdeki su depolarını araziniz üzerine müsait bir alana yerleştirip, taşıma ile bu depolar (3-4-5-10 ton) doldurularak temiz su sağlanabilir.

3000-3500 kg çekme kapasiteli tüm araçlar Sun Tiny House için uygundur. Dik rampa ve yokuşlarda 4×4 bir araca ihtiyacınız olacaktır. Uzun yol yapmak isterseniz bir arazi aracı işinizi görecektir.

Kaliteli Malzeme

1.Sınıf Malzemeler

Profesyonel İşçilik

Alanında uzman çalışanlarımız

Eşsiz Tasarımlar

Küçük Evler, Büyük Hayaller!

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

Ben Merve, Size nasıl yardımcı olabilirim?